O NAS

O NAS

INT_Alina 001

 

Alina Adamczyk
Organizatorka pracy artystycznej, pedagog, arteterapeutka, muzykoterapeutka, współautorka bajek Dźwiękowy domek emocji , Viva w Filharmonii Śląskiej – Dźwiękowy domek emocji II  oraz ćwiczeń Dźwiękowy domek malucha. Koordynatorka cykli: Muzyczne przedszkole, Kameralne Spotkania z muzyką oraz pomysłodawczyni projektów edukacyjnych: Dźwiękowy domek malucha, Dźwiękowy domek emocji, Viva w Filharmonii, Muzykoterapia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Muzykoterapia dla seniorów, Muzyczna bajka terapeutyczna.
W Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach uzyskała licencjat na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, a tytuł magistra na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (wydział w Cieszynie). Ponadto ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe z arteterapii według autorskiego programu profesora Wiesława Karolaka (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, wydział w Katowicach) oraz studia podyplomowe z muzykoterapii (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach). Uczestniczka licznych warsztatów i konferencji arteterapeutycznych (muzykoterapia, choreoterapia, teatroterapia).
Z Filharmonią Śląską związana od 9 lat. We wcześniejszych latach  zajmowała się również koordynacją takich cykli, jak:  Akademia Muzycznego Smaku, Audycje Radiowe w Polskim Radiu Katowice, Młoda Filharmonia.
Prywatnie mama 4-letniego Tymona. W wolnym czasie uwielbia czytać książki, słuchać dobrej muzyki, tańczyć i śpiewać, grać na gitarze i pianinie.
_GRY3788 Agnieszka Sepioło
Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Bytomiu w klasie fortepianu.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (studia magisterskie na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: muzykoterapia). W 2014 roku zdała egzamin przed Międzynarodową Komisją Certyfikacyjną i otrzymała tytuł MT-BC, Muzykoterapeuta Certyfikowany. Brała udział w różnych kursach i warsztatach muzykoterapeutycznych. Uczestniczyła w konferencjach i warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych między innymi w: Louisville (USA), Krems (Austria), Londynie (Wielka Brytania), Wrocławiu, Katowicach. Posiada doświadczenie w pracy z różnymi grupami pacjentów: dziećmi (niepełnosprawność intelektualna, zaburzenia emocji i zachowania, zaburzenia ze spektrum autyzmu), młodzieżą, osobami dorosłymi.

 

INT_Alina 007

 

Aleksandra Konieczny
Dyplomowana nauczycielka muzyki, z zawodu akordeonistka i pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (kierunek – Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej). Ponadto ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, zyskując tytuł – HR Manager. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z dziedziny muzyki, psychologii oraz PZL/HR. Posiada 12 – letnie doświadczenie pedagogiczne w Edukacji muzycznej dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat oraz 3 – letnie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Obecnie pracuje jako specjalista ds. promocji i marketingu Filharmonii Śląskiej w Katowicach.
Prywatnie, uwielbia słuchać muzyki, śpiewać, improwizować na fortepianie, spędzać czas w gronie najbliższych przyjaciół. Kocha góry, wycieczki na łono natury i dobrą kuchnię. Jest miłośniczką zwierząt, zwłaszcza psów.      
Sara Knapik-Szweda  Sara Knapik-Szweda
Certyfikowana muzykoterapeutka (MT-BC) przez Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów, oligofrenopedagog, wykładowca. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, z zaburzeniami sprzężonymi i zaburzeniami zachowania oraz z osobami uzależnionymi i seniorami. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi, prowadząc muzykoterapię w różnych formach. Obecnie otwierła swój własny gabinet muzykoterapeutyczny MuzKa, z czego cieszy się niezmiernie.
Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, kocha tańczyć i jest zwolenniczką nieustannego rozwoju.